Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost.) już od 249,00 zł.

Kawa Gardelli - uznana przez pasjonatów i profesjonalistów

Rubens Gardelli to wielokrotny Mistrz Świata w paleniu kawy. Stworzył markę, którą uwielbiają wszyscy. Podbił serca pasjonatów kawy na całym świecie głównie za sprawą jakości kawy, ale też transparentnego i rzetelnego podejścia.
Sprawdź koniecznie kawy Gardelli. Są pod każdym względem wyjątkowe!

Gardelli Specialty Coffees - jakość nade wszystko!

Rubens jest idealnym przykładem człowieka, który osiągnął niebywały sukces nie poprzez sprzedażowe i marketingowe sztuczki, czy pogonią za sławą. Droga, którą obrał miała swój początek w niekłamanej pasji i ciekawości, które od od samego początku napędzały jego karierę i rozwój. Zaczynał w kawiarni rodziców, ale naprawdę odkrył swoje zainteresowanie światem kawy, eksperymentując z paleniem już jako dorosły, doświadczony barista. Chciał iść dalej, doskonalić nowo-odkryte powołanie. Kupił mini piec do wypalania o wydajności 50 g i mając otwarty umysł i napędzającą go ciekawość, bez wcześniejszego doświadczenia ani znajomości „zasad palenia”, był wolny od jakichkolwiek ograniczeń i uprzedzeń, i wykorzystując instynkt i kreatywność, szukał idealnych receptur.

Ma szeroką wiedzę o właściwościach botanicznych i kulturowych kawy. Jest też niezwykle wymagający w stosunku do siebie i swojej pracy, której naprawdę nie uważa za pracę, lecz raczej za wielką, fascynującą przygodę. W 2014 roku brał udział w swoim pierwszym konkursie nie oczekując niczego, raczej dla zabawy niż z innych powodów. Od tamtej pory nie przestał jednak wygrywać - został mistrzem świata w paleniu kawy 2018 i traktuje ten zaszczyt jako wyraz swojej pasji. Jego podejście samouka i dążenie do rywalizacji doprowadziły go do czołówki w branży kawy speciality, od 50-gramowego piecyka, przez większe - 300 a następnie 700-gramowe urządzenia, do stosowanego obecnie 15-kilogramowego pieca. Dotarł na szczyt staromodnym sposobem - prosto z serca.

Dobór i wycena kawy

Każda kupowana i sprzedawana przez Gardelli Specialty Coffees kawa przeszła przez wyśrubowany cykl testów Rubensa, w tym degustację typu "ślepy test". Po prostu kupują to, co uważają za najlepsze w danym okresie roku, bez wpływu ekstrawaganckich etykiet, dziwnych lub fantazyjnych odmian kawy lub nazwy plantacji. Każda partia kawy, którą kupują, jest w pełni identyfikowalna, pochodzi ze świeżych sezonowych upraw i jest wybierana przede wszystkim ze względu na jej prawdziwą jakość.

Podczas gdy głównym parametrem przy ustalaniu ceny partii jest smak kawy, odzwierciedlony w ocenie jakości, brana jest również pod uwagę, jak łatwo - a raczej jak trudno jest zdobyć określoną partię ziarna. Ten parametr znajduje odzwierciedlenie w ocenie rzadkości: jeśli partia jest mikro- lub nano-lotem, z kilkoma torbami dostępnymi na całym świecie, jeśli pochodzi z dużych wysokości, gdzie plony są naturalnie dość niskie, ocena rzadkości będzie wysoka. Ale „dużo” nie równa się „nano-lotowi”: czasami naprawdę wysokiej jakości i smaczna kawa jest dostępna w większych ilościach, a ponieważ w wyborze kierują się jednak przede wszystkim smakiem, chętnie sprowadzają również i takie kawy. W tym przypadku ocena rzadkości (a co za tym idzie cena) będzie niższa. Dlatego nie należy się dziwić, jeśli między dwiema kawami ta z wyższym wynikiem jakości kosztuje mniej: najprawdopodobniej jest to spowodowane niższą oceną rzadkości, podczas gdy partia o wyższej cenie jest mniej dostępna i rzadsza.

Profil palenia

Wszystkie kawy Gardelli przed właściwym paleniem są testowane z różnymi profilami. Każdy profil palenia jest starannie opracowywany przez Rubensa, mistrza świata w paleniu kawy i 4 razy z rzędu mistrza palenia kawy we Włoszech. Daje to gwarancję stałej jakości. Rubens jest perfekcjonistą w kwestii doboru optymalnego profilu palenia do podkreślania smaków i aromatu każdej partii kawy.

Każda partia kawy ma swoją własną historię i specyficzne warunki uprawy, dlatego w wyjątkowy sposób reaguje na każdy stosowany profil palenia. Nie ma ustalonych reguł, dlatego przed podjęciem decyzji o optymalnym ustawieniu profilu palenia każda kawa przechodzi szereg testów i cuppungów. Według Gardelli Specialty Coffees, istnieje tylko jeden idealny profil palenia dla każdej partii, dlatego na sposób palenia wpływa wyłącznie charakter kawy, a nie metoda jej parzenia.

Kawy Gardelli to tylko jedno palenie zarówno - dla espresso, jak i filtra!

Chcą podkreślić wyjątkowe aromaty i smaki, unikając w jak największym stopniu palonych posmaków, dlatego wszystkie kawy są jasne i wyraźne. Wypalane są na w pełni dostosowanym piecu, który zapewnia doskonałą kontrolę nad kluczowymi parametrami, takimi jak przenoszenie ciepła (specjalnie wybrany metalowy materiał bębna) i płynnym przepływem powietrza.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

zadzwoń do nas: 693 890 281

napisz do nas: shop@coffeelove.pl

PRODUCENCI
więcej więcej

Bezpieczne płatności w CoffeeLove

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium