Hario Kasuya V60-02 dripper ceramiczny czarny





Opis
Hario Dripper V60-02 Kasuya ceramiczny czarny
Drippery V60 są niewątpliwie najbardziej znanymi dripperami na świecie. Od lat cieszą się niezmienną popularnością.
Idealny na pierwsze kroki w świecie kawy parzonej w alternatywny sposób. Ale wielu przy nich pozostaje na lata!
Dripper V60 ułatwi odkrywanie nowych smaków kawy, zadziwi tym, jak może smakować kawa, a także da masę frajdy bo łatwo z nim eksperymentować, bawić się kawą.
Design
Ta wersja to dripper wykonany z porcelany w kolorze czarnym.
Dripper zaprojektowany we współpracy z Mistrzem Świata Brewers Cup 2016, Tetsu Kasuyą. Od tradycyjnych dripperów V60 różni się innymi żłobieniami na wewnętrznych ściankach, co spowodowało wolniejszą ekstrakcję (woda wolniej przedostaje się przez kawę)
Pięknie i porządnie wykonany, jak przystało na japoński produkt, jest jednocześnie wizytówką firmy Hario.
Esencja japońskiej estetyki.
Funkcjonalność
Za pomocą tego drippera zaparzysz kawę nawet do czterech filiżanek. Dripper pozwala na przygotowanie od 300 do 500 ml kawy.
Ceramika ma doskonałe właściwości utrzymania ciepła, co ma zdecydowanie pozytywny wpływ na zaparzenie świetnej kawy.
V60 łatwo utrzymasz w czystości. Po zaparzeniu wystarczy usunąć z drippera papierowy filtr z kawą, a następnie opłukać dripper. Możesz też użyć zmywarki.
Jak przygotować kawę w V60
To niezwykle prosty, chociaż dający niewiarygodne wręcz rezultaty sposób.
Potrzebować będziesz:
- kawę
- filtr
- młynek, o ile decydujesz się używać świeżo zmielonej kawy, do czego bardzo namawiamy
- wagę
- czajnik
Pomocne są też: termometr oraz serwer.
- przygotuj kawę - rekomendujemy 7g kawy na 100 ml naparu (lub wielokrotność dla większej ilości naparu)
- podgrzej wodę do 90 - 95°C
- włóż filtr do serwera zaginając zgrzany koniec wzdłuż jednego z boków filtra
- zwilż filtr niewielką ilością gorącej wody - unikniesz posmaku papieru i jednocześnie ogrzejesz naczynko, do którego zaparzasz kawę
- po kilku chwilach wylej wodę z naczynka
- ustaw serwer / kubek z dripperem na wadze i wsyp do filtra zmieloną kawę
- włącz timer i zalej kawę niewielką ilością wody - ok 50 - 70 ml; ten etap to preinfuzja - kawa po pierwszym kontakcie z wodą "puchnie" ułatwiając wodzie pełniejsze wydobycie smaku i aromatu ze zmielonych drobinek kawy
- po ok 30 sekundach zacznij właściwe parzenie, powoli wlewając wodę, rozpoczynając na środku i przechodząc okrężnym ruchem ku ściankom; staraj się jednak nie wlewać wody po ściankach ale tuż obok nich kontynuując okrężny ruch
- po zalaniu kawy odpowiednią ilością wody odczekaj do ok trzeciej minuty od momentu włączenia timera - Twoja kawa jest gotowa
Jeśli cała woda nie przedostała się przez kawę, jest zmielona zbyt drobno. Jeśli przepłynęła przez kawę znacznie poniżej 3 minut, jest zmielona za grubo.
Nie ma idealnej, uniwersalnej receptury na zaparzenie kawy - każde ziarna są inne i mogą Cię zaskoczyć wyraźnie głębszym smakiem przy nieznacznym skróceniu lub wydłużeniu zaparzania. Metoda opisana powyżej niech będzie punktem wyjścia.
Zachęcamy gorąco do eksperymentów, do zabawy kawą. Daje to masę frajdy. Słowo!
Cechy produktu
Producent | Hario |
System | Hario V60 |
Kolor | czarny |
Materiał | ceramika |
EAN | 4977642010628 |
Kod producenta | KDC-02-B |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.