Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 199,00 zł.
 

CoffeeLove Opinie z ekomi-pl.com

Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Producent (kraj)
Jakość kawy
Single Origin / Blend
Pochodzenie ziaren
Region
Odmiana botaniczna
Zalecana metoda parzenia
Cena
  • od
    do

Caffé Vergnano - jakość tradycji z najstarszej włoskiej palarni kawy ziarnistej

Caffé Vergnano to włoska marka kawy, która jest wierna najstarszym, długoletnim tradycjom jej wypalania. Jest też jednocześnie jedną z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych palarni kawy na współczesnym rynku włoskim, który jest niezwykle wymagający.

Caffé Vergnano to też jedna z najstarszych palarni kawy we Włoszech, za którą stoi czwarte już pokolenie rodziny Vergnano. Jej początki sięgają 1882 roku, kiedy to, Domenico Vergnano, dziadek obecnych właścicieli firmy, otworzył małą aptekę w Chieri, miasteczku w pobliżu Turynu. Dominico podążając za swoją nowo-odkrytą pasją, w ciągu kilku lat zgłębiał sekrety komponowania i palenia własnych mieszanek kawy. Popularność jego kawy i szybki wzrost sprzedaży doprowadziły do otwarcia aż trzech magazynów: w Turynie, Albie i Chieri. Kolejny krok milowy w działalności rodzinnej firmy po podjęcie dużego ryzyka inwestycyjnego w 1930 roku, kiedy rodzina kupiła plantację kawy w Kenii.

Krok ten zapewnił stały i szybki rozwój firmy Caffé Vergnano, która obecnie jest przedsiębiorstwem o ugruntowanej i wysokiej pozycji na rynku. Firma ma fabrykę o powierzchni 13 500 metrów kwadratowych i 18 zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Jest też jedną z sześciu największych włoskich firm dostarczających kawę na włoski rynek detaliczny. Firma stale współpracuje z 4500 klientami w rodzimym sektorze HORECA. Caffé Vergnano to także sieć ponad 70 kawiarni "1882" w 19 krajach. Kolejny dowód na wielki sukces to eksport kawy do 80 krajów na całym świecie.

W Caffè Vergnano proces obróbki ziaren jest od początku działania firmy kluczowym momentem. Dlaczego? To ten etap w dużej mierze odpowiada za smak i jakość kawy, która dociera do konsumentów. Ziarna są wypalane według tradycyjnych metod, powoli i w nieco niższych temperaturach.

Kawy Caffè Vergnano są produkowane z zachowaniem wymogów odnośnie ochrony środowiska, co jest na tyle istotne, że w celu dopilnowania standardów UNI EN ISO 14001:2004, IFS (International Food Standard) oraz BRC (British Retail Consortium) powstał w firmie specjalny dział, który również odpowiada za zachowanie jakości kawy, całego procesu produkcji oraz zatrudnienia.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

zadzwoń do nas: 693 890 281

napisz do nas: shop@coffeelove.pl

PRODUCENCI
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium