Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 199,00 zł.
 

CoffeeLove Opinie z ekomi-pl.com

Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Caffé Mauro - odwaga i konsekwencja

Demetrio Mauro

Sześćdziesięcioletnia historia Caffé Mauro jest zakorzeniona w niestrudzonej działalności Demetrio Mauro. Urodzony w 1905 roku w Reggio Calabria, miał zaledwie 10 lat, kiedy zaczął pracować jako chłopak kabinowy na statkach, pielęgnując w międzyczasie wielkie marzenie o założeniu własnej firmy. W 1930 roku okupiwszy to wieloma wyrzeczeniami, kupił swoją pierwszą łódź „Salvatore Padre”. W 1936 roku z powodzeniem przeniósł swoją działalność do Afryki, na ziemie należące w tamtym okresie do kolonii włoskich, gdzie założył biuro podróży. Wydarzenia drugiej wojny światowej zmusiły go do rozpoczęcia od zera. Jego przygoda zaczęła się na nowo, od nowej pasji - kawy.

Początki przemysłowej działalności

Rodzina Mauro osiedliła w Mediolanie w 1946 roku. Chcieli rozpocząć nową działalność, palenie kawy. Ale tęsknota za domem sprowadziła ich z powrotem do Kalabrii. Kiedy w listopadzie 1949 roku Demetrio Mauro założył firmę Caffè Mauro, w starym magazynie przy Via Florio, niedaleko portu Reggio Calabria, była to naprawdę mała palarnia, z piecem o pojemności 20 kg. Dzięki swoim wysiłkom i dalekowzroczności Demetrio Mauro był w stanie rozbudować firmę, zaczynając ponownie od swojej ziemi i swoich korzeni - człowieka z Południa.

Pierwsza fabryka Mauro i jej rozwój

Dzięki pierwszym sukcesom, już w 1958 roku Demetrio Mauro zdecydował się na ważny krok: opuścił starą palarnię kawy via Florio, która wówczas nie wystarczała już do zaspokojenia zapotrzebowania na jego kawę, i otworzył nową fabrykę w powierzchnia 10 000 metrów kwadratowych. Zaledwie dwa lata później, biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie rynku, konieczne było znaczne rozbudowanie jego fabryki. W 1997 roku otwarto nowocześniejszą i bardziej adekwatną fabrykę, która zastąpiła fabrykę via Borrace. Położona jest w strefie przemysłowej Villa San Giovanni i zajmuje 37 000 metrów kwadratowych z widokiem na cieśninę. Do dziś to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie.

Dalekowzroczność

Decyzja o pakowaniu kawy - wcześniej sprzedawanej luzem - podyktowana została doskonałą intuicją. W latach 60-tych Caffé Mauro znajdowała się na półkach głównych sklepów spożywczych i była dostępna w głównych sieciach supermarketów, docierając do domów Włochów dzięki jakości produktu, ale także dzięki innowacyjnej kampanii marketingowej. W czasach, gdy nikt nie mówił o marketingu, opakowania jej pierwszych produktów zwracały uwagę na markę, kolory i kształty, dzięki czemu Caffé Mauro jest znana i ceniona na całym świecie. Oprócz reklam w tradycyjnych mediach, Caffé Mauro wspierało sprzedaż ciągłymi promocjami, które odniosły wielki sukces.

W 1986 roku otwarto biura sprzedaży w Mediolanie, aby sprostać potrzebie bycia bliżej rynku, reklamy i zorganizowanej dystrybucji.

Sukces Caffé Mauro

Począwszy od małej palarni kawy z piecem o pojemności 20kg w 1949 roku, Caffé Mauro w 1952 roku produkowała 300 kilogramów kawy dziennie. W zakładzie w via Borrace, gdzie na początku lat 60. dzienna produkcja osiągnęła 300 kwintali różnych mieszanek. Imponujący sukces zaowocował zbudowaniem w 1997 roku nowoczesnej fabryki Villa San Giovanni. I wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec!

Dobra kawa

Filozofia firmy to mieszanki bardzo wysokiej jakości. Firma importuje kawę z Brazylii, Afryki, Ameryki Środkowej i Azji, aby ją przetworzyć, dostosować do surowych norm jakości i sprzedać ją we Włoszech i w wielu innych krajach, tworząc zdywersyfikowany asortyment, który jest w stanie pokryć wszystkie sektory globalnego rynku. Zamiłowanie do smaku i do produktu sprawia, że Caffé Mauro kontroluje każdy etap po zakupie: od palenia, poprzez skład wybranych mieszanek, aż po ich opakowanie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

zadzwoń do nas: 693 890 281

napisz do nas: shop@coffeelove.pl

PRODUCENCI
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium