Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 199,00 zł.
 

CoffeeLove Opinie z ekomi-pl.com

Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Producent (kraj)
Rodzaj kawy
Jakość kawy
Single Origin / Blend
Pochodzenie ziaren
Region
Odmiana botaniczna
Stopień palenia
Zalecana metoda parzenia
Cena
  • od
    do

Bontadi to włoska palarnia i producent najwyższej jakości kawy ziarnistej, której udokumentowane początki sięgają 1790 roku.

Przez wiele dziesięcioleci, stale poprawiane i udoskonalane tajniki rzemieślniczego palenia ziaren, których jakość jest niezmiennie wyśmienita, przekazywane są tradycyjnie z "ojca na syna".

Dla rodziny Bontadi sztuka wypalania kawy to sztuka złapanie właściwego momentu. Trochę to przypomina teorię, którą w latach 50. XX w opracował Henri Cartier-Bresson w dziedzinie fotografii - Decydujący moment (The Decisive Moment). Dzięki tej analogii nieco łatwiej jest zrozumieć filozofię rodziny Bontadi. Tak jak w fotografii, chwila, w której coś niesamowitego dzieje się na naszych oczach, za chwilę minie bezpowrotnie. Jeśli nie zrobimy zdjęcia w konkretnej chwili, przepadło. Nikt poza nami nie zobaczy tego, czego byliśmy świadkami.
Podobna sytuacja ma miejsce podczas procesu wypalania kawy. Jeśli nie uda nam się "złapać" odpowiedniej chwili do właściwego ustawienia temperatury pieca, nie uda nam się oddać w wypalonych ziarnach kawy tego, o czym marzymy - całego ogromu aromatu i zachwycającego smaku.

Dla rodziny Bontadi palenie kawy to miłość do niej, zachwyt nią, i poświęcenie życia na doskonalenie rzemiosła.

Wszystko zaczyna się od znalezienia i wyboru właściwej jakości zielonych ziaren kawy, które po właściwym i zgodnym ze standardami wieloletniej tradycji wypaleniu, oddadzą pełnię smaku i aromatu zgodnego z filozofią Bontadi. Smak ma być doskonale połączony z aromatem, ma go uzupełniać.

Carlo Bontadi juz w 1790 roku sprzedawał klientom pierwsze zielone ziarna kawy, które sami prażyli w piecach. Ale już sto lat później, Oddone, wnuk Carlo, wypalał ziarna kawy dla swoich klientów za pomocą ręcznie napędzanego pieca, który miał wydajność 5 kg. Tylko tyle kawy mógł jednorazowo wypalić. Zmieniło się to w 1930 roku, kiedy Leo Bontadi zaczął używać pieca zasilanego elektrycznie. Możliwości produkcyjne wzrosły wielokrotnie! Teraz już można było jednorazowo wypalić 30 kilo ziaren.

Kolejna znacząca zmiana w historii rodzinnej firmy Bontadi to czas, kiedy zarządzanie firmą powierzono Romeo Bontadi (1954). Fabryka została przebudowana i unowocześniona. Moc produkcyjna również została bardzo zwiększona, do 500 kg kawy na godzinę. Pozwoliło to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kawy Bontadi, które klienci cenili za wysoką jakość i świeżość. Zarówno arabika, jak i robusta służąca do tworzenia blendów, które klienci pokochali, były zawsze starannie wybierane. Pozwoliło to firmi utrzymać niespotykanie wysoką jakość pomimo szybko rosnącej skali produkcji.

Doświadczenie Romeo, ale też wysokie budżety przeznaczane na prowadzenie badań dotyczących ziaren, właściwości kawy oraz jej palenia pozwoliły na stałe podnoszenie jakości. Marzeniem Romeo i celem firmy było sprostać szybko rosnącym oczekiwaniom klientów co do jakości kawy.

Bontadi kupuje zielone ziarno z plantacji, które spełniają wysokie wymogi co do jego jakości. Ziarno używane przez palarnię pochodzi z różnych części świata.

Osobiste zaangażowanie kierownictwa firmy w poszczególne etapy produkcji kawy gwarantuje utrzymanie wyśrubowanych standardów jakościowych oraz stałą kontrolę wszystkich procesów.
Doświadczenie sięgające wielu dziesięcioleci wstecz oraz czerpanie z wieloletniej historii firmy i gromadzonej przez pokolenia wiedzy mają swoje odzwierciedlenie w kawie o niepowtarzalnym aromacie i smaku, który jest wyjątkowy i charakterystyczny dla kawy marki Bontadi.

Firma pilnuje całego procesu produkcji, ale też ma we własnych rękach odpowiedzialność za logistykę. W ten sposób ma kontrolę nad jakością produktu od momentU kupna właściwego ziarna, poprzez wypalenie i zapakowanie kawy, po dostarczenie paczek z kawą do dystrybutorów.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

zadzwoń do nas: 693 890 281

napisz do nas: shop@coffeelove.pl

PRODUCENCI
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium