Categories

No products matching your criteria have been found.

Pellini - włoska kawa z charakterem

Pellini to jeden z pięciu największych  producentów kawy we Włoszech. Roczna produkcja Pellini jest szokująca - to ponad 12 tysięcy ton kawy, która zaspokaja różne, wyszukane gusta i potrzeby miłośników kawy we Włoszech i w wielu innych krajach.

Palarnia Pellini miała swój początek w 1922 roku w Weronie we Włoszech. Wszystko zaczęło się od rodzinnego biznesu - uprawy i sprzedaży ziół. Rosnące zainteresowanie kawą sprawiło, że mała firma właśnie jej postanowiła poświecić się w całości, koncentrując na niej wysyłki. Z czasem rodzina zrezygnowała ze sprzedaży innych produktów. Kawa stała się dla nich wszystkim, co się liczy.

W 1947 roku bracia Pellini - Carlo, Danilo, Renzo i Federico, podjęli się nowego wyzwania. Rodzinną zielarnię przemielnili w palarnię kawy, którą umieścili na tyłach ich sklepu. Ciekawość właścicieli, ich pasja i wiele prób doprowadziły do opracowania pierwszych blendów kawy ziarnistej. Od tej pory, znajdujący się prawie w samym centrum pięknej Werony sklep stał się miejsce produkcji i sprzedaży doskonałej kawy, która szybko zdobywała popularność.

Klientow szybko przybywało. Docenili niezwykle wysoką jakość ziaren i dokonale skomponowane mieszanki i ich smak. Pellini konsekwentnie budując swoją markę znalazła się wkrótce w gronie najlepszych palarni kawy we Włoszech. Powodów do dumy nie brakowało - mieli doskonałą, cenioną jakość oraz rosnącą rzeszę lojalnych klientów.

Zachęceni sukcesem bracia Pellini stałe rozszerzali dostępność swojej kawy na rynku. Kawę Pellini można wkrótce było kupić w całym kraju. Niedługo też przyszła kolej na inne rynki. Kawa marki Pellini pojawiła się w wielu europejskich krajach, a nawet powędrowała za ocean.

Skoncentrowanie wysiłków na utrzymaniu rzemieślniczej jakość w produkcji na skalę przemysłową sprawiło zapewnienie stałego wzrostu sprzedaży.
Do produkcji kawy wybierane są jedynie ziarna, które spełniają wysokie oczekiwania działu jakości. To one przyczyniają się do niesłabnącej przez lata popularności kaw Pellini.

Firmie Pellini udało się stworzyć własny, charakterystyczny smak kawy. Wiele osób twierdzi, że ta kawa ma niepowtarzalny zupełnie charakter - jest wyjątkowa i rozpoznawalna. Niewątpliwie cieszy to właścicieli tej palarni. Ich celem od początku istnienia firmy było dostarczanie ziaren niezwykłej jakości, o stałych parametrach i jakości. Co niewątpliwie się udało.

Nieważne jest czy kupujesz kawę Pellini do kawiarni, czy do domu. Nieważne też, czy używasz tradycyjnej kawiarki, czy masz ekspres ciśnieniowy. Kawy Pellini zawsze spelniaja oczekiwania - nie zawiedziesz się ich smakiem.

up
Shop is in view mode
View full version of the site
Sklep internetowy Shoper Premium